DOM MUZEALCEV SLOVENIJE NA BLEDU Slovensko muzejsko društvo od leta 1974 upravlja Dom slovenskih muzealcev na Bledu, Kidričeva 12, ki ga je kupilo od Društva slovenskih pisateljev. Kljub dolgoletnim prizadevanjem društvu še ni uspelo posesti vpisati v zemljiško knjigo. Fotografija (1, 2) Nerazrešen status doma onemogoča njegovo redno vzdrževanje in potrebne večje sanacijske posege na objektu. Zato si sedanje vodstvo društva s pomočjo odvetnika pospešeno prizadeva urediti pravni status doma in išče poti, ki bi ob sodelovanju in v dogovoru z vodstvom Društva slovenskih pisateljev čim preje omogočile razrešiti to vprašanje. Člani društva lahko kljub navedenim odprtim vprašanjem koristijo dom za svoje počitniško letovanje; najemnik prostorov nudi članom poseben popust!